Breek de Getto’s Af

Onderstaand rapoort van het SCP past bij mijn blog Van Bowling Alone naar Being Alone, die gaat over de structurele eenzaamheid , die het toenemende individualisme oplevert.

Daar gaat het rapport vreemd genoeg helemaal niet over.

Wel komt Robert Putnam van het boek Bowling Alone wel weer terug.

Robert Putnam’s onderzoek in de VS suggereert dat migratie leidt tot een afname van sociale cohesie op buurtniveau.

Dat komt omdat diverse gemeenschappen meer geneigd zijn om zich terug te trekken, zowel cognitief, sociaal als politiek.

Dat wordt ook wel een Bel (Bubble) genoemd.

Hetzelfde gebeurt in door algoritmes gestuurde sociale netwerken (Filter Bubble).

getto

Hierdoor bestaat Nederland steeds meer uit vrijwel geisoleerde fysieke en cognitieve mensenclusters (vituele getto’s) die zich niet meer orienteren op de ander maar wel op de media, die hun eigen waarheid verkondigen.

De Oplossing

Opvallend is dat de oplossing voor dit steeds groter wordende probleem wordt gehuld in vriendelijke sociale taal passend bij de Bubble van het SCP.

Deze benadering wordt voornamelijk gekenmerkt door een focus op dialoog, participatie en lange termijn beleidsmaatregelen die sociale samenhang stimuleren zonder nadrukkelijk harde grenzen op te leggen.

Wat zijn de Grenzen?

Macht van het Individu:

Individuele Vrijheid: Geen tolerantie voor groepsdruk, eerwraak of beperkingen van persoonlijke autonomie.

Macht van de Groep:

Gelijkwaardigheid: Discriminatie op basis van geslacht, afkomst, religie of geaardheid is verboden.

Macht van de Staat:

Scheiding van Kerk en Staat: Religieuze overtuigingen mogen niet worden opgelegd aan anderen, en wetten worden niet aangepast aan religieuze dogma’s.

Terug naar Plato?

“Wijsheid, Rechtvaardigheid en Harmonie”

Bijlage Eapport SCP: